بهداشت محیط

23 آبان 1394
Author :  

ایمنی و بهداشت محیط کار، برای تمامی کارکنان یک مجموعه حائز اهمیت است. تصور کنید قرار است در محیطی کار کنید که خطر انتشار عفونت و یا خطر بروز حوادث در آن بالاست. چه اتفاقی ممکن است بیافتد؟ افرادی که در آن محیط کار می کنند مدام به این فکر می کنند که در معرض خطر قرار دارند و این موضوع بر کیفیت کار آنها تاثیر گذاشته و تمرکز آنها را از روی کارشان خارج می شود که البته این موضوع می تواند خود موجب بروز خطاهایی بزرگتر برای بیمار و یا حتی خود فرد شود. پس برای داشتن محیط ایمن برای بیمار ابتدا باید محیطی ایمن برای کارکنان آن فراهم شود.

بهداشت محيط عبارت است از كنترل عواملي از محيط زندگي كه به نحوي در رفاه و سلامت بدني رواني و اجتماعي انسان تأثير دارند يا خواهند داشت.
و يا به عبارتي ديگري توازن و تطابقي كه بايد ميان انسان و محيط زيست او وجود داشته باشد تا موجبات بهزيستي جسمي رواني و اجتماعي براي او فراهم شود و پيشگيري از بيماريها بوسيله كنترل و از بين بردن عوامل محيطي كه در انتقال و برقراري بيماري موثر هستند مورد نظر است.
 

آدرس ما در تلگرام:  https://telegram.me/ProfessionalNurse

رمزفایل: www.professionalnurse.ir

راهنمای دانلود فایل

 

کتابچه ایمنی , سلامت شغلی و بهداشت محیط

 

کتابچه مدیریت پسماند

 

کتابچه ایمنی مواد شیمیایی، سموم و مواد گندزدا

 

19752 Views
یاسر ریوندی

اطلاعات تماس

  •  آدرس: ایران، گناباد
  • تلفن تماس:(051)57229012
  • ایمیل آدرس: yasser.rivandy59@gmail.com

 

 

همکاران سایت

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…