بنویسید، بنویسید و بنویسید!

25 آبان 1394
Author :  

در یکی از مناطق دور افتاده کشورمان پزشک جوانی در یک مرکز درمانی مشغول به گذراندن خدمات قانونی خود می باشد. در ساعات آخر شب کودکی توسط والدینش به این مرکز درمانی آورده می شود ، پدر ذکر می کند که چند ساعت قبل کودک وی توسط عقرب گزیده شده است در معاینه به عمل آمده علایم موضعی واضحی در محل گزیدگی مشاهده می گردد و بر اساس نظر پزشک معالج ، اندیکاسیون تجویز سرم ضد عقرب وجود دارد . اما متأسفانه در آن شهر کوچک  سرم ضد عقرب وجود ندارد لذا پزشک تصمیم به انتقال کودک به صورت اورژانس به مرکز استان که در حدود یک صد کیلومتری آن شهر است می گیرد و ضمن هماهنگی های لازم جهت اعزام کودک با آمبولانس به مرکز استان، برای وی فرم اعزام نیز تکمیل می نماید اما با مخالفت پدر کودک مواجه  شده و پدر مدعی می شود که کودک را با اتومبیل خود در اسرع وقت به بیمارستان مجهز مرکز استان خواهد برد و علی رغم اصرار و مخالفت پزشک به دلیل احتمال وخامت حال کودک، باز پدر کودک بر تصمیم خود پافشاری می کند.در نهایت کودک توسط پدرش به مرکز استان برده می شود. پزشک تمامی موارد یاد شده را در پرونده بالینی بیمار ثبت می نماید و دقیقاً به عدم توجه پدر طفل به دستورات نیز اشاره می کند.

 

  • در زمان انتقال کودک توسط پدرش به مرکز استان ،و در میانه های راه، اتومبیل وی خراب شده وایشان تا نزدیکیهای صبح در میان راه می مانند  و متأسفانه در این زمان کودک به علت  وخامت حال و عدم دسترسی به کمکهای پزشکی می میرد.
  • بعد از چند ماه پدرکودک به تحریک دیگران از پزشک مربوطه و بیمارستان مذکور طرح شکایت می کند. اما پزشک با استفاده از مدارک موجود (مندرجات پرونده بالینی، ارائه فرم اعزام و مدارک مربوط به آن و اظهارات سایر کادر درمانی به عنوان شاهد ) تبرئه می گردد.
  • حال شما قضاوت کنید  آیا ارزش دارد که برای ثبت تمامی رخدادها در پرونده بالینی چند دقیقه ای صرف نماییم ؟

 

منبع: اسلاید آموزشی قوانين ومقرارت حرفه اي در پرستاري (سید صالح صادق زاده)

 

2077 Views
یاسر ریوندی

اطلاعات تماس

  •  آدرس: ایران، گناباد
  • تلفن تماس:(051)57229012
  • ایمیل آدرس: yasser.rivandy59@gmail.com

 

 

همکاران سایت

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…