مهارت های فرزندپروری | Parenting skills
مطلب ویژه

22 آبان 1394 Author :  

برگزاری کارگاه 10 روزه مهارت های فرزندپروری در مهرماه سال 1394

جهت دریافت اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید 

دوره نوجوانی از سن 13 سالگی شروع و معمولاً 6 تا 7 سال طول می کشد و در سن 19- 20 سالگی به پایان می رسد. پس از دوران کودکی نوجوان دچار تحولاتی می شود که تحولات دوره نوجوانی شامل: تغییرات جسمی، بلوغ جنسی (تمایل به جنس مخالف)، تغییرات روانی- اجتماعی (تمایل به همسالان)، تغییرات عاطفی (تمایل به دوست داشته شدن و مورد قبول واقع شدن)، تغییرات رفتاری (پرخاشگری، رفتار هیجانی، خطرپذیری) می باشد. نوجوانی مرحله ای مهم و برجسته در رشد و تکامل اجتماعی و روانی است. این دوره از بحرانی ترین سالهای زندگی است که در آن آرامش فرد به طور کامل بهم ریخته و تعادل انسان مختل می شود. انتقال خانواده به مرحله نوجوانی در دوره تکامل، مرحله دگرگون خانواده معرفی شده است. نیاز به عدم وابستگی، همراه با نیاز به حمایت خانواده، گاهی اوقات موجب تضاد بین نوجوان و خانواده می شود، این مسئله می تواند منجر به گستره ای از رفتارها مانند وابستگی به مواد، الکل و یا باعث بروز مشکلاتی برای نوجوان گردد. نوجوانی دوره ای از زندگی است که در آن تمایل به برقراری روابط صمیمانه و خود افشایی افزایش می یابد. همچنین احساس ناپیوستگی باعث بروز تنهایی و در برخی همراه با دیگر مشکلات شدید سازگاری همچون: سوء مصرف مواد، بزهکاری افسردگی، و خودکشی مرتبط است. با توجه به اهمیت این دوره نیاز والدین به آموزش روش و سبک های فرزند امری اجتناب ناپذیر است. 

دوستان گرامی با توجه به موضوع پایان نامه تحصیلی ام بسته آموزشی فرزندپروری تهیه شد و این بسته به مدت 10 جلسه و یک جلسه به عنوان جمع بندی مطالب و نتیجه گیری، در طول 2 ماه به والدین نوجوانان (نمونه های مورد مطالعه) آموزش داده شد. این مطالعه تاثیر آموزش بر سبک فرزندپروری والدین را معنی دار نشان داد، لذا اسلایدها برای استفاده والدین گرامی بر روی سایت قرار داده شد. شما میتوانید به ترتیب جلسات فایل ها را دانلود نمایید. امیدوارم مفید واقع شود. 

موفق و پیروز باشید.

آدرس ما در تلگرام:  https://telegram.me/ProfessionalNurse

 

 

مهارتهای فرزندپروری 1

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 2

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 3

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 4

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 5

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 6

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 7

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 8

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 9

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 10

download pdf icon

مهارتهای فرزندپروری 11

download pdf icon

کتابچه کامل فرزندپروری

download pdf icon

3863 Views
یاسر ریوندی

اطلاعات تماس

  •  آدرس: ایران، گناباد
  • تلفن تماس:(051)57229012
  • ایمیل آدرس: yasser.rivandy59@gmail.com

 

 

همکاران سایت

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…