خط مشی و وریه ها

23 آبان 1394
Author :  
خط مشي، يك برنامه عمومي است كه به منزله راهنماي عمل، مدّ نظر مديران قرار گرفته و نحوه اجراي برنامه را براي مسئولان اجرايي سازمان معين مي­كند؛ ضمن آنكه وسيله موثري براي كنترل عمليات به شمار می آید. خطمشي‌ها قلمرويي كه در آن يك تصميم بايد گرفته شود، روشن کرده و اطمينان مي­دهند كه اين تصميم، با هدف سازمان سازگار است و سازمان را براي دستيابي به اهداف ياري مي‌دهد.
خط مشي‌ها به مديران اجازه مي‌دهند تا اختيارات را واگذار كنند و با اين همه نظارت خود را بر آنچه زيردستانشان انجام مي‌دهند، بكار ببرند. خط مشي‌ها در همه سطوح سازماني وجود دارند و سياست‌هاي كلي تا خط مشي‌هاي عمده يك بخش و خط مشي‌هاي كوچك در خور اجرا، در كوچك‌ترين واحد يك سازمان را در بر مي‌گيرند.خط مشي‌(سياست)، يك دستورالعمل كلي براي تصميم‌گيري است و چارچوبي براي انواع تصميماتي كه بايد گرفته شوند، ارائه مي‌كند. اين امر براي مديران مشخص مي‌كند كه چه تصميماتي را مي‌توانند بگيرند. بدين‌گونه سياست، مسير تفكر يا شيوه انديشه اعضاي سازمان را مشخص مي‌كند؛ تا شيوه انديشيدن و تصميم‌گيري آنها با هدف­هاي سازمان سازگار گردد يا منافات نداشته باشد.
در این قسمت ما نمونه ای از قالب یک خط مشی را برای شما عزیزان در ذیل این متن قرار می دهیم تا شما بتوانید از آن برای تدوین خط مشی ها استفاده کنید. لازم به ذکر است توضیحات لازم را در با رنگ آبی توضیح خواهم داد.
 

آدرس ما در تلگرام:  https://telegram.me/ProfessionalNurse

رمزفایل: www.professionalnurse.ir

راهنمای دانلود فایل

 

دانلود نمونه قالب خط مشی

26343 Views
یاسر ریوندی

اطلاعات تماس

  •  آدرس: ایران، گناباد
  • تلفن تماس:(051)57229012
  • ایمیل آدرس: yasser.rivandy59@gmail.com

 

 

همکاران سایت

بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…